Šio pasaulio turtais reikia atsikratyti dar šiame pasaulyje. Kazuo Imamori ***** Šio pasaulio turtais reikia atsikratyti dar šiame pasaulyje. Kazuo Imamori ***** Šio pasaulio turtais reikia atsikratyti dar šiame pasaulyje. Kazuo Imamori ***** Šio pasaulio turtais reikia atsikratyti dar šiame pasaulyje. Kazuo Imamori ***** Šio pasaulio turtais reikia atsikratyti dar šiame pasaulyje. Kazuo Imamori
 Paieška

 Apklausa
Kaip atsipalaiduojate nuo streso?

alkoholiu
sportu
miegu
pasivaikščiojimu
bendravimu su draugais
seksu
raminamaisiais vaistais
kita


 Varduvininkai
Kandidas, Rytis, Vandenė

 Reklama












 Namuose

Jei jūsų vaikas - kairiarankis

“Mamyte, brangioji, leisk man rašyti kaire ranka, tegu mano kairė būna dešinė”, - su ašaromis akyse prašė savo mamos maža mergaitė. O toji, laikydama kairiarankiškumą savotiška patologija, mėgino “išgydyti” savo dukrelę, pririšdama kairę vaiko rankytę ir versdama dirbti tik dešine.

Ar teisi mažylės mama, taip įnirtingai besistengusi, kad vaikas taptų “kaip visi”? Juk, kaip rodo statistika, tarp talentingų žmonių vyrauja būtent kairiarankiai. Šiuo metu kairiarankiai sudaro 15 proc. gyventojų, o po 20 metų jų gali būti apie 40 proc.

Natūralus dešinės rankos privalumas virto savotiška norma, kurią palaiko gyvenimo būdas, tradicijos, o senovėje – ir religija, prietarai. Žegnotis, laiminti buvo galima tik dešine ranka. Sėdėti šeimininkui ar pagrindiniam svečiui iš kairės pusės buvo laikoma mažiau garbinga, negu iš dešinės. Atsikelti ryte kaire koja – blogas ženklas. Be to, seniau buvo manoma, kad už dešiniojo peties žmogui yra angelas, o už kairiojo – velnias.

Žinoma, “dešiniarankėje” visuomenėje, kur viskas pritaikyta būtent jiems – nuo paprasčiausių žirklių iki sudėtingiausios technikos – patogiau būti dešiniarankiu. Be to, ir apšvietimas mokyklų klasėse pritaikytas taip, kad rašant šviesa kristų ant lapo iš dešinės, kaligrafijos schema taip pat pritaikyta dešiniarankiams. Kairiarankis sėdėdamas suole ne tik alkūne baksnoja kaimyną, bet ir ima ne savo rašymo priemones. Kaip bežiūrėtum, kairiarankis atsiduria mažiau palankioje padėtyje. Todėl vis dėlto reikėtų mėginti išmokyti vaiką dirbti dešine ranka.

Tačiau jeigu šeimoje vaiką mėginama paveikti grasinimais, tokiais kaip “nenupirksiu pyragėlio”, “mokykloje visi vaikai juoksis iš tavęs”, taip pat jeigu vaikui suduodama per kairę ranką, kai mažylis ja ima pieštuką ar šaukštą, toks prievartinis perauklėjimas padaro didžiulę žalą. Vaikas tampa nervingas, įgąsdintas, sunerimęs – kaip čia nepadarius to ar kito kaire ranka, kad tik to nepastebėtų aplinkiniai. Visiškai ne atsitiktinumas, kad tarp kairiarankių – ypač “perauklėtų” – labai paplitusios įvairios neurozės ir sunkios psichinės ligos.

Kaip padėti tokiam vaikui? Galima imtis tik švelnių priemonių. Tai daryti reikia neapšaukiant, nemoralizuojant ir nereikalaujant – taip, kad vaikas net neįtartų, kad jis “mokomas būti dešiniarankiu”. Neįkyriai paimkite šaukštą, pieštuką, žaisliuką iš kairės rankytės ir perdėkite į dešinę. Galima nieko nesakyti, arba pasakyti: “Štai kaip gerai mes laikome šaukštelį”.

Tame amžiuje, kai vaikas jau žino apie mokyklą, galima jam paaiškinti, kad mokytojai mėgsta, kai vaikai piešia ir rašo dešine ranka, nes jeigu vienas rašys kaire, o kitas – dešine, tai jie trukdys vienas kitam. Norėdami išvengti rūpesčių dėl skaitymo, galite vaikui skirtame tekste pažymėti raidę, nuo kurios reikia pradėti skaityti. Arba nupiešti rodyklėles, žyminčias skaitymo kryptį. Galima spalvotu flomasteriu pažymėti kairę sąsiuvinio lapo pusę – nuo kurios reikia pradėti rašyti. Kai kairiarankis pats pradės stengtis dirbti dešine ranka, jam padedant galima priminti: “Kokia ranka imsime pieštuką?” “Dešine”, - susigriebs vaikas. Tik taip, be prievartos, su meile ir švelnumu kairiarankis po truputį pereis prie darbo dešine ranka.

Tačiau jeigu jūsų pastangoms bus priešinamasi, nesiekite savo per prievartą! Reiškia, jūsų vaikas – stipriai išreikštas kairiarankis, ir riboti jo veiksmus kaire ranka beprasmiška.

www.takas.lt

Versija spausdinimui
Straipsnio komentarai (10)
Rekomenduok straipsnį draugams
Perspausdinti straipsnius galima tik gavus rašytinį redakcijos sutikimą.
Reklama | Kontaktai | Padaryk femina.lt pirmuoju

2005 © Femina.lt. Visos teisės saugomos
 Renginių anonsai

 Rekomenduok draugui

 Femina.lt draugai
  
friend  Geros atostogos
friend  Pažintys.tv
friend  Naujienos Online
friend  EB
friend  Gap.lt
friend  Mintys.lt
friend  Reginospalepe.com

 Reklama



femina.lt